Pro Marine Trade
The Biggest Marine Webstore Around The Baltic Sea
Ostukorv on tühi
Menüü Tootegrupid
Sulge

TEAMAC MÜRKVÄRVID JA NENDE KASUTAMINE

 

Lima, mererohi, nuivähid, ussid, karbid ja teised mereorganismid on purjetajatele ja paadiomanikele paras peavalu. Need teevad paadi veealuse pinna karedaks,"kasvab habe", väheneb sõidukiirus, kulub rohkem kütust, väheneb manööverdatavus ja kokkuvõttes rikub see ka paadi korpust. Jahi kere kattumine mereorganismidega erineb väga palju ka geograafilisest asukohast. Isegi samas sadamas võivad erinevatel kohtadel seisvad jahid erinevalt mereorganismidega kattuda.

 

 

 

Inglismaa värvitootjal Teal & Mackrill Ltd. on välja pakkuda erinevad tooted, et Sinu paat oleks puhas ja hoitud, ning välditud oleks ülaloleval pildid nähtav olukord. Teal & Mackrill Ltd. on värve tootnud üle 100 aasta ning veesõidukitele on loodud spetsiaalne bränd TEAMAC.

 

 

Teamac KATTUMISVASTASED VÄRVID EHK MÜRKVÄRVID JA NEILE SOBILIK KRUNTVÄRV.

MÜRKVÄRV - ANTIFOULING A PLUS

Väga hea toimimisega erodeeruv mürkvärv, mis annab alates kahest värvikihist kaitse kuni 18-24 kuuks.

Lisaks suurepärastele mürkvärviomadustele toimib värv tänu tugevale värvikilele ka vahelduvveeliinide vööl. Mürkvärv sobib mootorpaatidele, jahtidele, pargastele ja kommertsalustele kiirusega kuni 30 sõlme.

 

Teamac Antifoulng A Plus sobitub enamuse alternatiivsete mürkvärvidega. Kahtluse korral kontrolli Teamac sobivustabelit. Värvi võib kasutada kõikidel pindadel, kaasa arvatud alumiiniumil.

 

 • 18-24 kuuline kaitse kahe värvikihi korral
 • Põhi on kasutuskõlblik juba 8 tundi pärast värvimist
 • Sobib alumiiniumkorpustele
 • Sobib vahelduvveeliini vööle
 • Saadaval värvitoonid: Valge, Must, Punane, Tumesinine
 • Saadaval 1- ja 2,5-liitristes purkides.

 

MÜRKVÄRV - ANTIFOULING D PLUS

     

Teamac-i parim erodeeruv mürkvärv, mis annab alates kahest värvikihist kaitse kuni 18-24 kuuks.

Mürkvärv sobib mootorpaatidele, jahtidele, pargastele ja kommertsalustele kiirusega kuni 30 sõlme.

 

Teamac Antifoulng D Plus sobitub enamuse alternatiivsete mürkvärvidega. Kahtluse korral kontrolli Teamaci sobivustabelit. Värvi võib kasutada puit-, plastik-, teras- ja betoonpindadel.

 

 • 18-24 kuuline kaitse kahe värvikihi korral
 • Põhi on kasutuskõlblik juba 8 tundi pärast värvimist
 • Ei sobi alumiiniumile
 • Saadaval värvitoonid: Helehall, Must, Punane, Tumesinine
 • Saadaval 1- ja 2,5-liitristes purkides.

 

MÜRKVÄRV - PROTECTOR II ANTIFOULING

    

Efektiivne ökonoomne erodeeruv mürkvärv, mis pakub head ühilduvust ja toimet.

 

Teamac Protector II põhineb vaskoksiidil ja sobib mootorpaatidele või jahtidele kiirusega 25 kuni 30 sõlme.

 

 • 12 kuuline kaitse kahe värvikihi korral
 • Ühilduv enamiku mürkvärvidega
 • Paati võib veesata ilma ettevalmistuseta kolme kuu jooksul pärast värvimist
 • Ideaalne ka mageveele ja riimveele
 • Ei sobi alumiiniumile
 • Saadaval värvitoonid: Must, Punane, Tumesinine
 • Saadaval 1- ja 2,5-liitristes purkides.

 

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

Metaclor Antifouling Primer on tugev, mitmeotstarbeline ja klooritud kummil põhinev värv klaasplastile, metallile ja puidule. Värv sobib jahtidele ja teistele veesõidukitele. Seda värvi võib kasutada veeliinist nii all- kui ka ülalpool nii erinevatest materjalidest pindadel kui ka mürkvärvi peale kantuna.

 

 • Mitmeotstarbeline mürkvärvi omadustega kruntvärv
 • Võib kasutada tõkke- ja vahekihina iga mürkvärvi peal
 • Ideaalne puidule, metallile ja klaasplastile nii all- kui ka ülalpool veeliini
 • Saadaval 1 ja 2,5 liitristes purkides
 • Värvitoon: Hall

 

 

MIKS ON OLULINE KANDA PINNALE ÕIGE JA NÕUTAV KOGUS VÄRVI ?

Teamac toodab vaid erodeeruvaid ehk pinnalt kuluvaid mürkvärve.

Erodeeruva mürkvärvi juures kasutatakse ära vee hõõrdumist piki laevakere, et värvi kile kontrollitult eemalduks. Kui värvi kile on vee poolt ära lihvitud, siis paljastub värske biotsiid, mis tagab mürkvärvi järjepideva toimimise läbi hooaja. Kui kerele on kantud liiga õhuke värvikiht, siis kulub värvikiht enne hooaja lõppu läbi ja kuna biotsiidi kaitse on kadunud, hakkavad mereorganismi laevakerele taas kinnituma.

 

Seetõttu on ka erodeeruvate mürkvärvide effekt parim seljuhul, kui veesõidukit regulaarselt ka kasutatakse. Paatidel, mida pikka aega ei kasutata, tekib põhjale leostunud värvikiht. See tähendab, et biotsiid  värvikihis küll lahustub, kuid allesjääv värvikiht on piisavalt puutumata ja selles olev biotsiid ei pääse välja, vaid jääb “lõksu”. Sellega väheneb värvi toime ja pinnaviimistluse stabiilsus, mis omakorda nõuab järgmine kord põhjalikumat eeltööd, kui uus värv peale kantakse.

 

Jaht "Liliann" enne ja pärast hooaja algust. Kasutatud on Teamac Antifouling D mürkvärvi.

 

 

VAJALIKUD MÜRKVÄRVI KOGUSED

VAJALIK MÜRKVÄRVI KOGUS 

PAADI PIKKUS

ARVESTUS 2 KIHTI (liitrid)

5 m / 16 ft 7 m / 24 ft 9 m / 30 ft 11 m / 35 ft 12 m / 40 ft 15 m / 50 ft

MOOTORPAAT

2.5 4.5 8.0 10.0 12.5 17.5

PURJEPAAT (TÄISkiil)

2.5 4.5 7.5 9.5 11.5 16.0

PURJEPAAT (Lühike kiil)

1.5 3.5 5.0 6.5 8.0 10.0

 

 

TEAMAC MÜRKVÄRVIDE KASUTAMISE SKEEMID (ÜHEKOMPONENTSED TOOTED)

PLASTIK

MÜRKVÄRV

2 KIHTI (3 KIHTI VAJADUSEL)

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

1 KIHT

ALUMIINIUM

MÜRKVÄRV ANTIFOULING A

2 KIHTI (3 KIHTI VAJADUSEL)

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

2 KIHTI

PUIT

MÜRKVÄRV 

2 KIHTI (3 KIHTI VAJADUSEL)

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

3 KIHTI

1 KIHT SISALDAB 25 % LAHUSTIT

 

TERAS

MÜRKVÄRV

2 KIHTI (3 KIHTI VAJADUSEL)

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

2 KIHTI

 

EELNEVALT VÄRVITUD PIND

MÜRKVÄRV

2 KIHTI (3 KIHTI VAJADUSEL)

KRUNTVÄRV - METACLOR ANTIFOULING PRIMER

1 KIHT

 

 

 

NÕUANDED JA SOOVITUSED MÜRKVÄRVIDE KASUTAMISEL

 • Kasuta alati vajalikku kaitsevarustust (kaitseprillid, mask, kindad, kilekostüüm).
 • Värvitavalt pinnalt tuleb enne värvimist kraabitsaga eemaldada kogu lahtine värv. Lõppviimistlus eeltõõdele tee liivapaberiga (180-220). Pese plastikust paadikere tootega SUPER CLEANER või mageda veega.
 • Värvimisega ära kiirusta ja järgi kindlasti värvide kasutusjuhendis välja toodud kuivamisaegu, enne järgneva värvikihi pealekandmist. Kui alumine värvikiht ei ole piisavalt kuivanud võib järgnev kiht selle lahti tõmmata ja kogu sinu töövaev on olnud asjatu.
 • Kui paadikere on kaetud sulle tundmatu värviga, kasuta vahekihina kruntvärvi METACLOR ANTIFOULING PRIMER
 • Mürkvärvidel järgi ka paadi minimaalset ja maksimaalset veeskamise aega. Mürkvärv hakkab toimima kokkupuutel mereveega.
 • Enne mürkvärvi pealekandmist tuleb purki korralikult segada ja loksutada kuni 5 minutit, kuna rasked komponendid on ladestunud purgi põhja.
 • Ära lisa lahustit üle 10 %. Teamac mürkvärvidele sobiv lahusti on THINNER NO.17 
 • Kui mürkvärvi jääb üle, siis sulge purk õhukindlalt ja seda saad hiljem taaskasutada.
 • Kui tegemist on nö.treilerpaadiga, mis ei ole hooajaringselt vees, ei ole mürkvärv hädavajalik. Põhja võib katta ka kahekompnentse kattevärviga, mis tuleks peale veel käimist korralikult mageda veega üle pesta.

 

Küsimuste või konsultatsiooni saamiseks pöördu meie klienditeenindusse poole. Tel. 58 626 895 või

E-mail: service@promarine.ee

 

                                           

 

                                    

 

Inglismaal, Hullis resideeruv värvitehas Teal & Mackrill Ltd. on loodud 1908 aastal ja seetõttu omab tehas rohkem kui 100 aastast ajalugu  ning väga pikaajalist värvi- ja lakitootmise kogemust. Teamac paadivärvide iseloomustamiseks kasutatakse ka väljendit Marine Paints with Experience, mida eesti keelde võiks  tõlkida kui “Kogemustega paadivärvid”. Tänu Teal & Mackrill Ltd. värvitehase  pikale ajaloole ja tootmiskogemusele ongi Teamac bränd kõrgelt hinnatud just eelkõige Briti professionaalide hulgas. Teamac paadivärvide hea kvaliteedi kinnituseks on tehasel ette näidata Inglismaa paadiajakirjadelt Yachting Monthly ja Practical Boat Owner poolt antud tunnustused “Best Buy” ja “Award for Value for Money”. Need tiitlid on antud Teamac mürkvärvile Antifouling D, mis osales nimetatud ajakirjade poolt läbi viidud sõltumatutel mürkvärvide testidel, kus reastati pingeritta Euroopa erinevate värvitootjate analoogsed tooted. Teal & Mackrill värvitehas omab nii ISO 9001 ja ISO 14001 kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimise standarditele väljastatavaid sertifikaate ning Teamac paadi- ja jahivärvid toodetud rangelt antud standardeid järgides. Lisaks on Briti värvitootjaid koondav ühendus tunnustanud tehast ka auhinnaga British Coatings Federation Environmental Award, mis antakse välja kõige keskkonnasäästlikumale värvitootjale.

Atwood Restube Trem StarBrite Suunto Humminbird Feldten Marine CleanToGleam

Liitu meiega sotsiaalmeedias

Instagrami postitused

Jälgi meid Instagramis

Ettevõttest

   Pro Marine Trade OÜ on 2003. aastal loodud hulgimüügiettevõte. Lisaks hulgimüügile alustasime 2006. aastal e-poe www.promarinetrade.com arendamist, millest tänaseks on saanud Baltikumi suurim merekaupade veebipood. Oleme oma klientide teadmiste ja nõudmiste abiga järjekindlalt püüdnud täiendada ja parandada oma kaubavalikut ning loomulikult ka teeninduskvaliteeti. Meie ettevõte on kindlal veendumusel, et väärt asjad sünnivad koostööst ja omalt poolt soovime anda sellesse koostöösse parima. Ootame alati meie kontaktmeilile Teiepoolseid arvamusi ja asjakohaseid küsimusi, et säilitada seniseid ning luua uusi kliendisuhteid ja koostöövorme. Pro Marine Trade-i tegemiste ja toimetuste kohta leiate alati värsket infot meie veebilehe uudiste lingilt. Kõik meie poolt praegu pakutavad ja turustatavad tooted leiate meie kodulehelt ja meie koostööpartnerite tootekataloogidest. Loomulikult soovitame tutvuda meie veebipoe sooduspakkumistega, kust võite leida hetkel laos olevaid tooteid väga soodsate hindadega.   LugupidamisegaPro Marine Trade meeskond     2020 aastal külastas meie e-poodi 157 461 unikaalset külastajat ja oste sooritati 47-st erinevast riigist üle maailma.  Pro Marine Trade kuulub Eesti e-kaubanduse Liitu ja on usaldusväärne ostukoht.  Ostes merekaubad-, paaditarvikud- ja päästevahendid e-poest www.promarinetrade.com, toetad Eesti Vabatahtlikke Mere- ja Järvepäästjaid.