Pro Marine Trade
The Biggest Marine Webstore Around The Baltic Sea
Ostukorv on tühi
Menüü Tootegrupid
Sulge

KUIDAS VALIDA PILSIPUMPA?

Peaaegu kõikidesse paatidesse tuleb soovimatut vett pilssi ning see tuleb ilmtingimata eemaldada. Vesi satub sinna alates sõuvõlli topelttihendist, lekkivast pardatulest, lekkivast laudisest puust paadil, kondensaadist  ja paljudest teistest allikatest.

Jättes suures koguses vett pilssi, võivad tekkida erinevad kõrvalmõjud paadi käitumisse, paat on raskem, kulub rohkem kütust. Samuti võib pilsiveest tekkiv kondensaat mõjutada elektrijuhtmeid, lisaks võivad areneda osmoossed kõrvalmõjud paadi plastikust kerele. Paat ei ole vee hoidmiseks mõeldud valamu. Vee eemaldamiseks on vajalik pilsipump.

 

Mis tüüpi paat sul on?

Mootorpaat

Väikest tüüpi mootorpaadid kasutavad reeglina ühte ahtris asuvat pilsipumpa. Suurema kere ja madala pardaga kaatrid vajavad reeglina suuremat ja võimsamat pumpa.

 

 

Paadi pikkus

Pumba võimsus – liitrit tunnis

Kuni 5.4m

1100 -1900

5,5m – 7m

1700 - 2650

7m – 8m

2600 - 4100

 

 

Purjekad

Keskmised ja suuremad purjekad kasutavad reeglina lisaks automaatsele pilsipumbale ka käsipumpa.
Kui purjeka pils on jagatud sektsioonideks tuleb kasutada igas sektsioonis eraldi pumpa. (vaata ka: suured mootorpaadid).

 

Paadi pikkus

Pumba võimsus – liitrit tunnis

6,5m – 8m

2300 - 3000

8m – 9m

3000 - 3800

9m – 10,5m

3800 - 6000

10,5m – 12,2m

6000 - 8300

12,2m – 14m

8300 - 15100

 

 

Suured mootorpaadid

Suured mootorpaadid kasutavad ühte või mitut pumpa. Iga pilsi sektsioon peab omama oma pumpa. Reeglina on kasutusel juba peamasina/abimasina pealt toimivad pumbad. Suured elektrilised pumbad on reeglina avariipumbad (tagavara pumbad). Kasutatakse ka „dual pump“ meetodit, kus väike elektriline pump on paigaldatud suure pumba alla.

Paadi pikkus

Pumba võimsus – liitrit tunnis

8m – 9m

3000 - 4000

9m – 10,5m

3800 - 6000

10,5m – 12,2m

6000 - 8300

12,2m – 14m

8300 - 15100

 

 

 

Manuaalne pump või elektriline?

Suure võimsusega tsentrifugaalpumbad ei olegi nii kallid ja neid on lihtne paigaldada. Suuremaks mureks on kui alusel kaob elekter ja on leke. Sellisteks puhkudeks me soovitame elektrilisele pumbale paigaldada lisaks ka manuaalse pilsipumba. Manuaalsete pilsipumpade tootlikkus ulatub kuni 76 liitrini minutis.

 

Käsipump:   vs. Elektriline tsentrifugaalpump:  

 

 

Kui ei ole võimalik paigaldada automaatset pilsipumpa või on juba paigaldatud pump ilma automaatikata siis soovitame paigaldada pilsi taseme alarmi ja lisa automaatse lüliti, mis käivitab pumba.

 

Topelt pilsipumba paigaldus

13200 l/h ja suuremad avariipumbad asuvad pilsi kohal ning on ühendatud manuaalse lülitiga. 1500 l/h ja väiksemad pumbad on integreeritud pilsi taseme automaatse lülitiga ja ühendatud otse akusse.

 

 

VAADAKE MEIE PILSIPUMPADE VALIKUT SIIT

Superwinch Polyform Igloo VDO Gulf Veneziani Wallas-Marin Coo-Var

Liitu meiega sotsiaalmeedias

Instagrami postitused

Jälgi meid Instagramis

Ettevõttest

   Pro Marine Trade OÜ on 2003. aastal loodud hulgimüügiettevõte. Lisaks hulgimüügile alustasime 2006. aastal e-poe www.promarinetrade.com arendamist, millest tänaseks on saanud Baltikumi suurim merekaupade veebipood. Oleme oma klientide teadmiste ja nõudmiste abiga järjekindlalt püüdnud täiendada ja parandada oma kaubavalikut ning loomulikult ka teeninduskvaliteeti. Meie ettevõte on kindlal veendumusel, et väärt asjad sünnivad koostööst ja omalt poolt soovime anda sellesse koostöösse parima. Ootame alati meie kontaktmeilile Teiepoolseid arvamusi ja asjakohaseid küsimusi, et säilitada seniseid ning luua uusi kliendisuhteid ja koostöövorme. Pro Marine Trade-i tegemiste ja toimetuste kohta leiate alati värsket infot meie veebilehe uudiste lingilt. Kõik meie poolt praegu pakutavad ja turustatavad tooted leiate meie kodulehelt ja meie koostööpartnerite tootekataloogidest. Loomulikult soovitame tutvuda meie veebipoe sooduspakkumistega, kust võite leida hetkel laos olevaid tooteid väga soodsate hindadega.   LugupidamisegaPro Marine Trade meeskond