Pro Marine Trade
The Biggest Marine Webstore Around The Baltic Sea
Ostukorv on tühi
Menüü Tootegrupid
Sulge

KUIDAS VALIDA PAADILE SOBILIK ELEKTRIMOOTOR?

 

Mida vaadata?

 

Vööri kinnitatavad mootorid

Vööri paigaldatud mootor on mugav, kui sa tegeled kalapüügiga ja paadil on avatud vöör. Selleks, et vältida mootori kahjustusi soovitame mootori paigaldada vedruga alusele,  kokkupuutes põhjaga tõuseb mootor siis ise üles. Osadel väikelaevadel ja väiksematel purjekatel kasutatakse vööri paigaldatud elektrimootorit ka sildumise abilisena, ehk vööripõtkurina.

 

 

Ahtripeeglile kinnitatavad mootorid

Ahtripeeglile kinnituvad mootorid on varustatud piirajatega, et seadistada erinevaid nurki ja kõrguseid nii, et mootori vint on üleni õigel sügavusel.

 

 

Mage või soolane vesi

Soolase vee mootorid on kaitstud korrosiooni eest ja on varustatud paremate tihenditega, et kaitsta mehaanilisi ja elektrilisi komponente.

 

Mootorijala pikkus

Standard mootorijala pikkus on 42 "(106,7 cm). Et valida õige pikkusega mootor oma paadile, mõõda kaugus veeni kohast, kus vars on paigaldatud tekile või kinnitusele. Seejärel lisage 40 - 50 cm ja valige läheduses olev mõõt. Soovitame natuke pikemat jalga, et mootori kallutades madalas vees jääks vint umbes 15 cm vette ka siis, kui paat veel ujub.

 

Tõukejõud

Elektrimootoritele on määratud tõukejõud kilogrammides. Rusikareegel ütleb, et 32,5kg kuni 34kg tõukejõudu võrdub ligikaudu ühe hobujõuga või 746W elektrienergiaga. Tüüpiline 12V mootor, mis tarbib 60A toodab umbes 720W. Võimsuse võrrand on lihtne: mida kõrgem on pinge, seda suurem on tõuge. Elektrimootoreid pakutakse 12V,12/24V, 24V ja 36V versioone, kõige võimsam neist pakutavatest omab rohkem kui 45 kg tõukejõudu, see on piisavalt võimas, et liigutada väikelaevu ja pontoon tüüpi paate. Maksimaalne tõukejõud erinevate pingete puhul on umbes 12V/25kg  ja 24V/36 kg.

 

Õige suurus

Suurem on peaaegu alati parem! Suuremad alused vajavad rohkem jõudu, kuid soovitame kaaluda erinevaid mootoreid arvestades ka lainetust ja jõe voolu kiirust. Tugevamatel ja võimsamatel mootoritel on omad plussid, sest tugevamad mootorid töötavad efektiivsemalt madalatel pööretel ja loovad kindlustunde ka tuule ja lainetusega. Soovitame 2,3kg tõukejõudu iga 99kg aluse kaalu kohta.

 

 

Energiatarve

Mõtle oma paadi suurusele. Kui palju akusid saad sinna paigaldada? Samuti vaata võimalust, kas neid akusid saab peamootorilt laadida. Kontrollige amperaasi oma soovitud mudelil. 24V mudel omab umbes 25kg. tõukejõudu ja seda 28A juures, samas 12V mudel omab umbes 20kg  tõukejõudu ja seda 36A juures. Rusikareegel on, et võimsamad elektrimootorid vajavad suuremat akut. Kui sa kalastad ehast koiduni ja paati on 4,8m või enam, siis ilmselt vajad 24V elektrimootorit. Tõsised kalastajad, kes veedavad palju aega veel valiksid kindlasti 36 V mootori.

 

VAADAKE MEIE ELEKTRIMOOTORITE VALIKUT SIIT

Indel Webasto Marine Barigo WOW Garmin Gator Guards Wichard Marinepool Atwood

Liitu meiega sotsiaalmeedias

Instagrami postitused

Jälgi meid Instagramis

Ettevõttest

   Pro Marine Trade OÜ on 2003. aastal loodud hulgimüügiettevõte. Lisaks hulgimüügile alustasime 2006. aastal e-poe www.promarinetrade.com arendamist, millest tänaseks on saanud Baltikumi suurim merekaupade veebipood. Oleme oma klientide teadmiste ja nõudmiste abiga järjekindlalt püüdnud täiendada ja parandada oma kaubavalikut ning loomulikult ka teeninduskvaliteeti. Meie ettevõte on kindlal veendumusel, et väärt asjad sünnivad koostööst ja omalt poolt soovime anda sellesse koostöösse parima. Ootame alati meie kontaktmeilile Teiepoolseid arvamusi ja asjakohaseid küsimusi, et säilitada seniseid ning luua uusi kliendisuhteid ja koostöövorme. Pro Marine Trade-i tegemiste ja toimetuste kohta leiate alati värsket infot meie veebilehe uudiste lingilt. Kõik meie poolt praegu pakutavad ja turustatavad tooted leiate meie kodulehelt ja meie koostööpartnerite tootekataloogidest. Loomulikult soovitame tutvuda meie veebipoe sooduspakkumistega, kust võite leida hetkel laos olevaid tooteid väga soodsate hindadega.   LugupidamisegaPro Marine Trade meeskond