Pro Marine Trade
The Biggest Marine Webstore Around The Baltic Sea
Ostukorv on tühi
Menüü Tootegrupid
Sulge

KUIDAS VALIDA JA PAIGALDADA TRIMMIPLAATE?

Trimmiplaadid lubavad Teil optimeerida paadi trimmi st. vööri ja ahtri omavahelist suhet vee suhtes, vajadusel kohendavad aluse stabiilsust erinevates lainetes ja ilmaoludes, samas parendavad aluse sõiduomadusi. Nendega on võimalik kontrollida vööri kõrgust vee suhtes samuti nagu mootoritrimmiga, kuid elektriliste ja hüdraulilistega kontrollitakse ka kreeni (küljelt-küljele), mis on vajalik kaalujaotamisel tehtud vigade parandamiseks ja seda ka väikestel kiirustel. Sõltumata aluse suurusest, kiirusest või kujust annavad trimmiplaadid juurde nii jõudlust kui ka mugavust.

 

Milliseid eeliseid annavad trimmiplaadid?

Suurenenud jõudlus: enamik paadid on mõeldud glisseerima kindlal kiirusel ja kaalujaotusel. Kui kaal suureneb või kiirus väheneb, siis ahter vajub sügavamale ja kütusekulu suureneb (vajub glissist välja). Trimmiplaatide eesmärgiks on see vajumine ära hoida ning paat on glissis ka raskemana ja madalamatel kiirustel.

Vähenenud kütusekulu: kui ahter vajub alla siis laine („mäe“) ületamiseks on vaja rohkem energiat. Võimalik oleks ka sõukruvi nurka muuta paadi kere suhtes, kuid see ei ole kütuse säästmiseks nii efektiivne. Trimmiplaadid võimaldavad reguleerida paadi kere asendit vee suhtes ning sellega saavutatakse märgatav kütusekulu kokkuhoid.

Suurem ohutus: kui vöör ei ole vee suhtes nii kõrgel siis pareneb nähtavus ette. Seega võimaldavad  trimmiplaadid reguleerida ka ettepoole nähtavust. 

 

 

Automaatsed, elektrilised või hüdraulilised?

Automaatsed trimmiplaadid kasutavad lämmastiku balloone mis töötavad nagu amortisaatorid ning ei vaja töötades mingit reguleerimist. Nad ei vaja paigaldusel läbi ahtripeegli juhtmete ja voolikute vedamist ning neid on lihtne paigaldada. Kahjuks jäävad aga hätta, kui raskekaaluline onu Elmar soovib sõidu ajal teise pardasse minna. Reguleerimine on lihtne kui paat on treileril.

Automaatsed trimmiplaadid sobivad paremini väiksematele RIB tüüpi paatidele, kus pole ruumi paigaldada hüdropumpa ja paadi eelarve on limiteeritud. Automaatsed on hea valik väikekaatritele, mis tegelevad veespordiga, samuti teistele sportpaatidele, mis muudavad tihti kiirust ja suunda. Automaatsed reageerivad kiiremini kui inimene.
Sõltumata paadi pikkusest soovitame suurema kontrolli saavutamiseks ikkagi reguleeritavaid (elektrilisi või hüdraulilisi) trimmiplaate. Reguleeritavad võimaldavad paremat paadi kontrolli kaalujaotuse ja ilmastikuolude muutumisel. 

Elektriliste trimmiplaatide tööd kontrollivad elektrilised ajamid, et suruda plaati alla või tõmmata plaati üles. Kuna lülitid reageerivad kiiresti ja mootorid reageerivad koheselt on reaktsiooni reguleerimiseks kuluv aega minimaalne. Võrreldes hüdrauliliste plaatidega ei pea elektrilistele paigaldama pumpa ja vedama voolikuid, seega on paigaldus lihtsam.

Hüdraulilised trimmiplaadid on juhitavad hüdropumbalt saadud surve abil. Nende paigaldamine on kõige keerukam ja süsteem ka kõige kallim. Samas on plaatide reguleerimiseks kasutatav jõud kõige suurem, seega saab kasutada ka suurtel ja rasketel kaatritel.

 

Millistes mõõtudes plaate vajate?

Trimmiplaate on lihtne valida ja paigaldada. Enne tellimist mõõtke paadil ahtri pardast kuni kiilu keskele ja lahutage 7-10 cm küljepeale vabaks osaks ja 20-30 cm keskele (kiilupoole) vabaks osaks, et ei segaks mootorijala pööramist. Hea reegel: 7,5 cm trimmiplaadi laiust ühe paadimeetri pikkuse kohta. Reeglina on tootekirjelduses olemas, mis pikkusega paadile antud trimmiplaadid sobivad. Kui vajad rohkem trimmiplaadi pinda on võimalik paigaldada ka kaks plaati kõrvuti.

 

Kuidas paigaldada?

Elektritrell, kaks puuri (3,2 mm ja 4,8mm), ristpeaga kruvikeeraja ja kaks võtit, paadi omanik saaks automaatsete plaatide paigaldusega hakkama kuskil tunniga, professionaalid umbes 30 minutiga. Soovitame paigaldada plaadid professionaalil!
Kui aga soovite ise paigaldada, lugege kindlasti paigaldusjuhist!

 

 

VAADAKE MEIE TRIMMIPLAATIDE JA HÜDROSTABILISAATORITE VALIKUT SIIT

Dulkan Beuchat Pretech Marlow Akzo Nobel Plastex Navionics Fusion

Liitu meiega sotsiaalmeedias

Instagrami postitused

Jälgi meid Instagramis

Ettevõttest

   Pro Marine Trade OÜ on 2003. aastal loodud hulgimüügiettevõte. Lisaks hulgimüügile alustasime 2006. aastal e-poe www.promarinetrade.com arendamist, millest tänaseks on saanud Baltikumi suurim merekaupade veebipood. Oleme oma klientide teadmiste ja nõudmiste abiga järjekindlalt püüdnud täiendada ja parandada oma kaubavalikut ning loomulikult ka teeninduskvaliteeti. Meie ettevõte on kindlal veendumusel, et väärt asjad sünnivad koostööst ja omalt poolt soovime anda sellesse koostöösse parima. Ootame alati meie kontaktmeilile Teiepoolseid arvamusi ja asjakohaseid küsimusi, et säilitada seniseid ning luua uusi kliendisuhteid ja koostöövorme. Pro Marine Trade-i tegemiste ja toimetuste kohta leiate alati värsket infot meie veebilehe uudiste lingilt. Kõik meie poolt praegu pakutavad ja turustatavad tooted leiate meie kodulehelt ja meie koostööpartnerite tootekataloogidest. Loomulikult soovitame tutvuda meie veebipoe sooduspakkumistega, kust võite leida hetkel laos olevaid tooteid väga soodsate hindadega.   LugupidamisegaPro Marine Trade meeskond